Ocieplanie natryskowe pianką poliuretanową cieszą się coraz większym uznaniem i popularnością. Zdarza się również, że ocieplenie poddasza pianką jest nawet tańsze niż ocieplenie innymi, starszymi metodami. Czy stoją Państwo przed dylematem jaką izolacje wybrać do ocieplenia poddasza? Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.
Izolacja pianą PUR na Śląsku i w Małopolsce
Wykonujemy usługi ocieplenia poddaszy pianką PUR przede wszystkim na Śląsku i w Małopolsce, a także na terenie całego kraju. Zajmujemy się również izolacją fundamentów, ociepleniem stropów, izolacją budynków inwentarskich, magazynów itp. Na terenie Śląska i okolic gwarantujemy bezpłatny dojazd, konsultacje i wyceny.
Ocieplanie poddasza
Poddasze to miejsce, które wymaga materiałów izolacyjnych będących w stanie wniknąć w najmniejsze szczeliny. Szczególnie przy dachach kopertowych, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością skosów, dużą ilością zróżnicowanych pod względem kształtów i wymiarów powierzchni – tam idealnym materiałem jest pianka poliuretanowa. Również posiadacze prostych dachów z pewnością będą w stanie docenić walory pianki poliuretanowej, która jest w stanie stworzyć jednolitą warstwę izolacyjną.
Ten sposób ocieplenia poddasza jest coraz chętniej wybierany przez osoby budujące swoje nowe domy, ale również wszędzie tam, gdzie dokonywane są remonty i przebudowy dachów. Można powiedzieć, że osoby, które wykonują remonty doskonale wiedzą, że warto zainwestować w skuteczną i trwałą izolacje, tak, aby nie było potrzeby po kilku latach wykonywać ponownego remontu.
Pianka poliuretanowa jest materiałem niezwykle trwałym – jest to materiał na pokolenia, a jego skuteczność łatwo potwierdzić kiedy po kilku latach dokonamy pomiarów kamerą termowizyjną. Co jest tu bardzo ważne, i co należy podkreślić to fakt, że w przypadku pianek otarto-komórkowych podawany współczynnik lambda uwzględnia efekt starzenia.
Jakie są cechy pianki PUR do ocieplania?
Cechy pianki PUR sprawiające, że chętnie stosujemy ją do ocieplenia swoich domów:
- doskonałe parametry termiczne i brak “połączeń”, które w konsekwencji tworzą mostki;
- zdolność do absorbowania fali akustycznej – wyciszanie pomieszczeń;
- długowieczność izolacji;
- pianka PUR nie jest atrakcyjna dla kuny, która jest wrogiem izolacji wykonanej np. z wełny;
- skuteczna izolacja od wiatru – pianką jest nieprzewiewna;
- oddychająca struktura – pianka otwarto-komórkowa przepuszcza parę wodną, ale wilgoć jej nie niszczy;
- pianka nie pyli dlatego polecana jest dla alergików i astmatyków;
- pianka nie ma zapachu, jest materiałem fizjologicznie obojętnym;
- w piance PUR nie rozwijają się pleśnie i grzyby.
Jaką pianką należy ocieplać poddasza?
Wspominaliśmy o wielu zaletach pianek poliuretanowych i dla jasności należy powiedzieć, że są to cechy pianki otwarto-komórkowej. Może jednak pojawić się pytanie: dlaczego przy ociepleniu poddasza nie można zastosować pianki zamknięto-komórkowej, skoro ma ona lepsze właściwości termiczne. Odpowiedź jest oczywista: jeżeli mówimy o izolacji obiektów mieszkalnych, to oprócz parametrów termicznych ważny jest komfort. Pianka otwarto-komórkowa ze względu na niską gęstość (najlepiej poniżej 10 kg/m3) jest materiałem wyciszającym pomieszczenia. Kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę to możliwość “oddychania” powierzchni dachu. Piankę do ocieplenia poddasza możemy porównać do nowoczesnej odzieży termoaktywnej – zatrzymuje wiatr, nie pozwala wywiewać ciepła z wnętrza domu, pozwala na wolne przenikanie wilgoci od strony ogrzewanej w kierunku nieogrzewanej, a jednocześnie zatrzymuje ciepło wewnątrz lub latem – nie wpuszcza upału do środka.
Hydroizolacje, polimocznik i polimery
Posiadamy duże doświadczenie w zakresie nakładania powłok metodą natryskową, służących do wykonywania izolacji i ochrony w obszarach takich jak:
• Place manewrowe i przeładunkowe
• Parkingi
• Zbiorniki wody pitnej
• Baseny kąpielowe
• Oczyszczalnie ścieków
• Kanały i studzienki ściekowe
• Komory fermentacyjne
• Rurociągi itp.
Hydroizolacja dachu
Cennik ocieplania pianką
Wycena online – proszę na email lub MMS dostarczyć kilka zdjęć wraz z podaniem metrażu i rodzajem powierzchni do ocieplenia.
Ocieplanie pianą poliuretanową, polimocznik, hydroizolacje, cennik od 49zl/m2