Facebook
Google+
Youtube

Ozonowanie / Odgrzybianie / Dezynfekcja

Ozonowanie pomieszczeń to jedna z metod dezynfekcji i usuwania nieprzyjemnych zapachów. Główną zaletą tej metody jest przede wszystkim jej bezpieczeństwo i efektywność. Ponadto ozonowanie służy oczyszczaniu powietrza czy też wody z drobnoustrojów, bakterii, grzybów i roztoczy.                                                  Ozonowanie pomieszczeń

Czym jest ozon?

Ozon zbudowany jest z 3 atomów tlenu. Powstaje pod wpływem działania promieni UV, jak i podczas wyładowań atmosferycznych. Ozon bez problemu niszczy bakterie, grzyby i wirusy, więc jest szeroko stosowany w dezynfekcji.

Ozonowanie pomieszczeń

Ozonowanie pomaga pozbyć się niechcianych alergenów unoszących się w powietrzu. Ozon w pomieszczeniach może skutecznie zlikwidować roztocza kurzu domowego. Dzięki ozonowaniu pomieszczeń możemy znacznie lepiej się w nich czuć. Jest ono wskazane przede wszystkim dla alergików, gdyż ozonowanie pomieszczeń doskonale je oczyszcza, powietrze jest świeże i czyste, pozbawione alergenów i bakterii. Dzięki zastosowaniu ozonowania w pomieszczeniach możemy również uniknąć rozprzestrzeniania się chorób np. grypy. W pomieszczeniach takich jak szpital, gabinety lekarskie, korytarzach, biurach czy szkołach jest to szczególnie wskazane, gdyż mamy tam do czynienia z nagromadzeniem ludzi. Wówczas możemy zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków.

Ozon jako skuteczny środek do usuwania nieprzyjemnych zapachów

Ozon bez problemu usuwa nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu w pomieszczeniach, w których mamy do czynienia z nieprzyjemnym zapachem w szybkim tempie możemy się go pozbyć. Istotne jest to przede wszystkim w branży hotelarskiej i gastronomicznej.

Ozon służy również do usuwania nieprzyjemnego odoru powstałego na skutek rozkładu zwłok ludzkich. Mogą być one niebezpieczne dla ludzi i ich zdrowia.

Oprócz tego ozon usuwa nieprzyjemny zapach z klimatyzacji, dymu papierosowego czy też woń związków chemicznych i wydalin.

Wyróżniamy przede wszystkim:

ozonowanie pomieszczeń po pożarach

- ozonowanie hoteli

- ozonowanie gabinetów lekarskich

- ozonowanie piwnic

- ozonowanie szatni sportowych

- ozonowanie wnętrza samochodów

- odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

- ozonowanie restauracji

- odkażanie karetek pogotowia

- pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z pomieszczeń użytku publicznego

- poprawa jakości powietrza w zakładach przetwórstwa spożywczego, w szczególności mięsnego oraz w browarniach

- usuwanie zapachów po zmarłych

- usuwanie zapachu oleju oraz dymu papierosowego

- niszczenie pleśni po powodziach

- usuwanie zapachu stęchlizny

 

Ozonowanie śląskie  Cennik usług ozonowania
 

Poniżej podajemy przykładowe ceny usług ozonowania. Firma RAMID dysponuje najbardziej wydajnymi urządzeniami dostępnymi w Polsce generującymi 30`000 mg/h.


Ozonowanie wnętrz pojazdów i klimatyzacji:

  • Samochody osobowe (45 min.) – 60 zł
  • Samochody osobowe i dostawcze (1 godz.) – 100 zł

Cennik ozonowania pomieszczeń:

  • Pomieszczenia do 30 m2 (75 m3) – 190 zł
  • Większe zamówienia – Cena ustalana indywidualnie
 

Podane ceny są cenami netto. Każde zamówienie jest wyceniane indywidualnie w zależności od potrzeb. Standardowo przyjmujemy stawkę ca. 100 zł za godzinę pracy. Podane ceny nie uwzględniają kosztów dojazdu do klienta.

 

 Ozonowanie pomieszczeń , samochodu,usuwanie brzydkiego zapachu, w miastach Górnego Śląska: Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno, Mysłowice Siemianowice Śląskie, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie Będzin, Świętochłowice, Mikołów, Czeladź, Bielsko biała, Częstochowaoo