Facebook
Google+
Youtube
         
   Nasze usługi pozwalają nie tylko pozbyć się pyłów, zacieków i wykwitów lecz również zabezpieczyć elewację przed ponownym ich wystąpieniem. Oferujemy impregnację powierzchni specjalnymi środkami hydrofobowymi zapobiegającymi wnikaniu wody w strukturę elewacji. Dzięki temu zabiegowi warunki nie będą sprzyjać rozwojowi glonów, a osady nie będą się trwale osadzać na powierzchni ścian.

         Główne zalety impregnacji/hydrofobizacji:

-Skutecznie zabezpiecza podłoże przed wnikaniem wody deszczowej i substancji agresywnych zawartych w powietrzu;

-Nie zmienia koloru podłoża.

-Tworzy mikroporowatą powłokę umożliwiającą swobodne „oddychanie" murów; 

-Zapewnia wysoką odporność na uleganie zabrudzeniu;

-Głęboko penetruje i wzmacnia podłoże;

-Chroni przed powstawaniem plam i wykwitów;

-Zabezpiecza przed porastaniem glonami, grzybami, mchem i porostami

 
Najczęściej zadawane pytania:

Jak to wykonujecie?

Impregnacja jest to zabezpieczenie powierzchni przed negatywnym wpływem otoczenia np. brudzeniem się, wnikaniem wody (hydrofobizacja), porastaniem itd. Najważniejszym korokiem przed wykonaniem usługi jest dobór odpowiedniego preparatu do rodzaju powierzchni oraz zadań które taki środek ma spłenić (stopień ochrony). Używamy całej gamy środków do impregnacji, nie ma jednego "super środka chemicznego" do impregnacji wszystkiego. W większości używane przez nas preparaty są na tyle profesjonalne, że nie są do kupienia w tradycyjnych sieciach sprzedaży (np. w markecie budowlnaym). Następnym krokiem w przypadku kiedy powierzchnia nie jest nowa jest przygotowanie powierzchni (np. mycie ciśnieniowe, czyszczenie, hydropiaskowanie- w zależności od potrzeb), w przypadku kiedy mamy nową powierzchnię i tak ją należy przygotować (mycie, odkurzenie, odpylenie). Sposób nanoszenia też jest uzależniony od rodzaju powierzchni, w większości przypadków nanosimy taki preparat za pomocą natrysku bezpowietrznego (airless). Przy wykonywaniu impregnacji bardzo ważne jest naniesienie środka chemicznego w taki sposób, żeby równomiernie pokrył całą powierzchnię (nawet nierówną i porowatą), wnikając nawet w najdrobniejsze szczeliny i pory. Błąd na tym etapie może być widoczny dopiero po latach.

Czy nic mi nie uszkodzicie na elewacji/dachu/szybach itp?

Nasze doświadczenie pozwala nam na odpowiedni dobór parametrów, żeby nie powodować uszkodzeń. 
Staranieni zabezpieczamy inne powierzchnie, żeby nie powodować w innych miejscach zabrudzeń.

Co mi to da?


Można tutaj wymienić sporo zalet, najważniejsze które się powtarzają przy większości tego typu usług to:
-brak wnikania wody (tzw. hydrofobizacja), jeżeli woda nie wnika w powierchnię, to taka powierzchni dłużej będzie wytrzymała (np. na skutek zjawiska zamarzania wody w zimie i rozsadzania materiału na skutek ciągłego zmaraznia i rozmarzania który prowadzi do niszczenia materiału i obniżania jego wytrzymałości)
-wolniejsze brudzenie się-zaimpregnowana powierzchnia owiele dłużej pozostaje czysta
-możliwość łatwego mycia/czyszczenia-taka powierzchnia potrafi czyścić się nawet sama (np. po impregnacji preparatem silikonowym elewacji następuje taki właśnie efekt, padający deszcze zmywa ze sobą zabrudzenia które się osadziły na powierzchni), łatwiejszcze jest czyszczenie samą wodą, wystarczy dobrze spłukać i będzie czysta (ponieważ impregnat chroni mikropory materiału przed wnikaniem zabrudzeń w głębsze warstwy materiału, zabrudzenia pozostają na powierzchni i łatwo je zmyc, spłukać).
-brak porastania -powierzchnie zaimpregnowane są bardziej odporne na porastanie przez mchy, grzyby i algi (np.jeżeli twoja elewacja zrobiła się z jednej strony czarna to znaczy że porasta grzybem-czarna pleśń).

Jak wygląda gwarancja takiej usługi?

Na większość naszych usług związanych z impregnacją udzielana jest gwarancja zależna od rodzaju powierzchni, stopnia ochrony i zadań eksploatacyjnych danej powierzchni. Po wszystkich ustaleniach, możemy wystawić pisemną gwarancję (kartę gwarancyjną) zaimpregnowanej przez nas powierzchni.

 

Czy muszę być cały czas w domu podczas usługi?

Nie jest na niezbędne, wystarczy, że nas ktoś wpuści na teren prac i wskaże miejsce gdzie będzie dostęp do wody. Ważne, że by był ktoś na koniec prac kto odbierze prace podpisując protokół odbioru.

Czy wykonacie impregnację innych rzeczy?

Tak, jesteśmy przygotowani do wszelkich rodzajów powierzchni, najlepiej przed przyjazdem naszej ekipy poinfomuj nas o innego rodzaju powierzchniach, które również będą do ewentualnego wykonania (np. kostka brukowa, fontanna, dach, schody itp).


Mogę zaimpregnować swoją powierzchnię sam?

Tak, jeżeli jesteś pewny, że wykonasz to poprawnie. Zapoznaj się z informacjami które są w odpowiedzi na pytania "jak to robicie?" powyżej, pomoże Ci to uniknąć błędów jeżeli zdecydujesz się wykonać taką usługę samemu.

Mam wysoki budynek, jak będzie wyglądały prace na wysokości?

Posiadamy odpowiedni sprzęt do wykonania prac również na wysokości (drabiny, rusztownie przesuwne aluminiowe), w przpadku kiedy elewacja jest wyższa niż 7 m w razie potrzeby korzystamy z podnośników koszowych. Pracownicy są przeszkoleni do prac na wysokościach, mają aktualne badania wyskościowe.

Jak wygląda proces zlecenia usługi od początku do zakończenia?


Jeżeli zdecydowałeś się na zlecenie nam usługi, ustal z nami dogodny termin na wykonanie. Nasza ekpia po przyjeździe na miejsce gdzie ma być wykoanana praca, najpierw dokonuje obmiaru i ocenia inne parametry wykonania usługi. Jeżeli wszysko Ci odpowiada podpisujesz zlecenie (lub umowę przy większych powierzchniach) i rozpoczynamy pracę. Ważane jest to , że znasz przed rozpozęciem pracy dokładny koszt usługi który się nigdy nie zmieni bez Twojej zgody w trakcie wykoanywania prac. Po zakończeniu, kiedy zostaniesz poinformowany o zakończnieu prac, dokonujesz tzw. odbioru prac, sprawdzasz czy wszystko jest zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Jeżeli coś zauważysz co Ci się nie spodoba, pracownicy od razu będą starali się poprawiać znaleziony problem. Po zakończeniu ewentualnych poprawek, spisywany jest protokół odbioru, po zakończnieu którego następuje dopiero rozliczenie płątności za usługę. Jeżeli chesz fakturę VAT na taką usługę, wpisz dane do wystawienia faktury na protokole odbioru (Nazwa firmy lub nazwisko, adres, nuemr nip lub pesel), fakturę otrzymasz wtedy pocztą.

 

Jak wygląda cennik usług impregnacji powierzchni?

Cena wykonania impregnacji zależy od rodzaju powierzchni na jaka ma być zabezpieczona oraz od rodzaju i wymagań dotyczących impregnatu, orientacyjne ceny za impregnacjęe elewacji kształtują się w przedziale 8-30 zł/m2 netto. Przy dużych powierzchniach udzielane są rabaty inwestycyjne nawet do kilkudziesięciu procent.